Версия для печати
Понедельник, 26 Июнь 2017 12:30

Остап Семерак: "Буквально щойно в Краматорську завершилася екстерна..."

Автор
Оцените материал
(0 голосов)
Остап Семерак в facebook:

Буквально щойно в Краматорську завершилася екстерна нарада щодо екологічного стану територій Донецької та Луганської областей.

Інформую, що зараз на Донеччині працює робоча група, яку очолює мій заступник. До неї входять представники Мінприроди, фахівці ДЕІ та Держводагенства. Сьогодні вони відвідують ряд підприємств, обєктів із сортування відходів та регіональний полігон.

Вже о 16.00 в Авдіївці відбудеться засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічн ... ої безпеки і надзвичайних ситуацій. У ньому братиме участь віце-спікер ВРУ Iryna Gerashchenko , які я окремо хочу подякувати за постійну увагу до екологічних проблем на Сході України.

На жаль, військові дії призвели до важких техногенних загроз та екологічних наслідків. Екологічна ситуація на цих територіях - критична. Залишається високий рівень небезпеки надмірне забруднення атмосферного повітря, водних і земельних ресурсів, руйнування промислових, техногенно небезпечних обєктів. Зараз складно повністю оцінити наслідки від руйнування шахт, втрати природно-заповідного фонду, розкиданих хаотично небезпечних відходів. Це лише малий айсберг від глиби існуючих там екологічних проблем.

Але східні області були і залишаються невідємною частиною України. І збереження цих територій, їх відновлення - наше спільне першочергове завдання. Для екологічної спільноти завдання 1 - відновити зараз вкрай необхідний екологічний моніторинг на непідконтрольних територіях. З початку ведення військових дій ми фізично не маємо доступу до цих районів. Зберігаються загрози для життя наших співробітників, експертів та фахівців з інших відомств.

Але Мінприроди разом з ОБСЄ все ж розпочало інвентаризацію обєктів, що несуть екологічну та техногенну загрозу. Ми також розраховуємо на подальшому підтримку України такими авторитетними у світі організаціями як ООН та ОБСЄ. Без них нам буде складно рухатися далі у цьому питанні.

Ще одини важливий момент - це Концепція відновлення Донбасу. Вона обовязково має бути вибудованою на принципах сталого розвитку та екологічних засадах із каталогом обєктів інфраструктури, з кризовими показниками впливу на довкілля. Це дозволить у підсумку оцінити всю кризісність ситуації і у майбутньому почати відновлення природних ресурсів.Остап Семерак
Остап Семерак


Прочитано 74 раз
Super User

Последнее от Super User