Рада прийняла закон про загальнобудинкові лічильники

26.12.2017 08:01
shadow


Встановлювати загальнобудинкові лічильники природного газу газорозподільні компанії зможуть тільки за згодою співвласників багатоквартирного будинку.


Відповідні поправки в закон 21 грудня внесла Верховна Рада, повідомляє Інтерфакс-Україна.


Відзначається, що за закон "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" проголосувало 325 народних депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.


Крім того, прийнятий документ забороняє газовикам припиняти поставки газу в багатоквартирний будинок в разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника. Відзначається, що газорозподільні компанії зобов’язані забезпечити установку саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових.


Закон також передбачає можливість самостійного встановлення індивідуальних лічильників газу побутовими споживачами з наступною компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які ними сплачуються за природний газ. Порядок такої компенсації буде встановлювати Кабмін.


У той же час в ході голосування депутати внесли правку, що при установці індивідуального лічильника в 2018 році компенсація за нього повинна бути виділена протягом 12 місяців.


Як повідомлялося, в серпні вступив в силу закон про обов’язкові лічильники.


«Аргумент»


Джерело статті: “http://argumentua.com/novosti/rada-priinyala-zakon-pro-zagalnobudinkov-l-chilniki”